Osiągnięcia

Rok 2015

MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI

19-20 września w Wolbromiu odbyły się Mistrzostwa Małopolski w kategorii wiekowej Juniorów Młodszych oraz Juniorów, a także Turniej Rankingowy Młodzików oraz Miedzynarodowy Turniej Dzieci. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca w różnych kategoriach wagowych:

Dzieci:

I miejsce: Wiktor Popowski
II miejsca: Jan Figarski

III miejsca: Weronika Sonczyńska, Tymon Heród,
Oskar Klimczyk, Damian Koperek, Patryk Sitko, Mikołaj Żyła,
IV miejsce: Mikołaj Satora

Startowali także: Piotr Astramowicz, Leon Heród, Maciej Piskorz, Mateusz Szela, Jan Trościanka,

Młodzicy:

III miejsce: Damian Gurbiel

Juniorzy Młodsi:

III miejsce: Radosław Szostak

Startowali także: Piotr Opoka i Aaron Ryszka.

Rok 2014

OOM – MISTRZOSTWA POLSKI

Wielki sukces Danuty Majcher! Danka na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej -48kg. Wygrała cztery z pięciu walk i uległa minimalnie na karę shido tylko złotej medalistce Dominice Jankowiak z Juvenii Wrocław.  Z kolei nasz najbardziej utytułowany zawodnik Kerim Ouerfelli (mistrz polski młodzików) tym razem zajął VII miejsce. Kerim również stoczył pięć walk, z czego wygrał trzy – wszystkie przez ippon. Zawody odbyły się w Oleśnicy w dniach 12-15 czerwca i poprzedzone były wcześniejszymi eliminacjami.
S6004333

OTWARTY PUCHAR POLSKI

W sobotę 7 czerwca nasi zawodnicy wzięli udział w kolejnych zawodach, tym razem był to Otwarty Puchar Polski Juniorów Młodszych w Opolu. Oprócz polaków startowali także judocy z Niemiec, Białorusi i Czech. Nasza najlepsza zawodniczka Danuta Majcher wygrała swoją kategorię wagową (-48kg) pokonując wszystkie swoje przeciwniczki przed czasem. Także Kerim Ouerfelli zajął 1 miejsce w wadze -73kg wygrywając pięć walk na ippon w pięknym stylu, dzięki czemu został wybrany najlepszym judoką turnieju. Ponadto Mikołaj Podgórski zajął 5 miejsce w kategorii -81kg i jest to jego, jak dotąd, najlepszy wynik na zawodach takiej rangi. Te indywidualne osiągnięcia przełożyły się również na sukces drużynowy i w klasyfikacji medalowej MKS CM Jordan Kraków uplasował się na 3 pozycji, na 25 klubów, których zawodnicy stanęli na podium.

str

II ELIMINACJE DO OOM

31 maja w sobotę w Bytomiu zostały rozegrane II eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Trójka naszych zawodników zajęła wysokie miejsca i to właśnie oni będą reprezentować nasz klub na mistrzostwach polski. Zawody odbędą się już 12-15 czerwca w Oleśnicy. Oto wyniki:

Danuta Majcher – 1 miejsce do 48kg
Kerim Ouerfelli – 1 miejsce do 73kg
Mikołaj Podgórski – 3 miejsce do 81kg

TURNIEJ RANKINGOWY

10 maja w Tuchowie został rozegrany Otwarty Turniej Rankingowy Dzieci i Młodzików, na którym wystartowało łącznie 210 młodych zawodników – 101 w kategorii dzieci i 109 w kategorii młodzików. Nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:

PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

27 kwietnia w niedzielę rozegrane zostały kolejne zawody rangi ogólnopolskiej – Puchar Polski Juniorek Młodszych. Nasza najlepsza zawodniczka Danuta Majcher zajęła wysokie 5 miejsce w wadze do 48kg. Dzień wcześniej (26.04) startowali juniorzy młodsi. Mimo wygranych walk, naszym zawodnikom tym razem nie udało się zdobyć punktowanych miejsc. Był to bardzo mocny turniej z dużą konkurencją. Startowało łącznie 429 judoków i judoczek. Zdobycie punktowanego miejsca (I-VII) na tych zawodach zwiększało limity do Mistrzostw Polski Junirów Młodszych (OOM) dla poszczególnych makroregionów w każdej kategorii wiekowej.

I ELIMINACJE DO OOM

6 kwietnia w Bytomiu odbyły się pierwsze eliminacje do OOM Juniorów Młodszych czyli do Mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
Danuta Majcher – II miejsce do 48kg
Mikołaj Podgórski  – III miejsce do 81kg
Kerim Ouerfelli – V miejsce do 73kg
Kolejne eliminacje odbędą się 31 maja również w Bytomiu.

Bardzo dobrze rozpoczęła sezon startowy nasza zawodniczka Danuta Majcher. Danka w Pucharze Polski Juniorek Młodszych rozgrywanych w Suchym Lesie (23.03.2014) zdobyła brązowy medal w wadze do 48kg. W sumie stoczyła pięć walk z czego cztery wygrała przed czasem na ippon wykonując efektowne rzuty. Jedną swoją walkę przegrała minimalnie na karę shido. Gratulujemy!

MEMORIAŁ

22 lutego został zorganizowany memoriał poświęcony pamięci tragicznie zmarłemu zawodnikowi TS Wisły Pawłowi Pytlińskiemu. W turnieju brali udział zawodnicy kategorii wiekowej młodzik oraz junior młodszy.

Reprezentujący nasz klub juniorzy młodsi zdobyli następujące miejsca:

II miejsceDanuta Majcher 52kg
II miejsceMikołaj Podgórski 81kg
III miejsceStanisław Mouttet 66kg

MISTRZOSTWA KLUBU

W sobotę 1 lutego 2014 roku odbyły się Mistrzostwa MKS Jordan. Były to pierwsze zawody w tym roku, a dla niektórych najmłodszych zawodników – pierwsze w życiu. W kategorii wiekowej dzieci wyniki przedstawiają się następująco:

do 21 kgCMJordana400x400